yujZlewozmywaki granitowe cieszą się dużym uznaniem z racji swoich doskonałych właściwości. Po pierwsze, są one bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jest to duży walor, bo powierzchnia zlewozmywaków zarówno w użytku domowym jak i gastronomicznym jest bardzo eksploatowana. Są one również odporne na działanie wysokich oraz skrajnie niskich temperatur. Dzięki temu można do zlewozmywaka wlewać wrzącą wodę bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenie.

Bez obaw można wkładać do niego również sztućce, ostre noże czy widelce, bowiem jest on odporny na zarysowania. Wykazuje on także wysoką odporność na środki chemiczne i detergenty. Jeśli chodzi o budowę komór, można spotkać ich okrągły, kwadratowy bądź prostokątny kształt. Komory można dzielić na pojedyncze oraz podwójne, potrójne a nawet i poczwórne. Zlewozmywaki granitowe cenione są także ze względu na wyszukany design. Pasują one do nowatorskich wnętrz i modernistycznych pomieszczeń. Obecnie panuje bardzo duża różnorodność kolorystyczna zlewozmywaków, dzięki czemu można względem swojego upodobania, dobrać odpowiedni kolor i kształt, a także liczbę komór. Ostatnim, jednak nie mniej ważnym walorem jest fakt, że zlewozmywaki są łatwe w utrzymaniu czystości. Zewnętrzna powłoka bardzo łatwo się czyści, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dużego nakładu pracy. Bez problemu zlewy jednokomorowe można umieścić w zabudowie. Takie rozwiązanie wygląda bardzo nowocześnie i jest niezwykle praktyczne.

Wiele z modeli można wygodnie instalować z ociekaczem po dowolnej stronie. Modele graniowe wyposażone są w syfon i odpływ, który można połączyć oczywiście z odpływem zmywarki bądź pralki. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i jednocześnie oszczędne. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: z czego projektowane są te wyżej wymienione modele granitowe? Przede wszystkim, składają się one z dobrze dobranych proporcji żywicy oraz gresogranitu. Tak dobre połączenie tych składników wpływa na wysoką jakość finalną produktu i na jego długą żywotność.