ogrzewanie-podlogowe-1Interesującym zagadnieniem związanym z wentylacją pomieszczeń, jest kwestia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To niezwykle praktyczna i wygodna propozycja, która jest możliwa do zastosowania w każdym pomieszczeniu. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to najkorzystniejsza propozycja w tej kwestii, jaka jest obecnie dostępna na rynku. Montuje się ją zwykle w pralni, kotłowni, albo też na poddaszu, w takim miejscu gdzie nie ma dostępu do dużych zanieczyszczeń.

Wentylacja mechaniczna tego typu, inaczej jest zwana rekuperacją. Dzieje się tak dlatego, że opiera się na działaniu rekuperatora. To małe urządzenie pełni ogromnie ważną rolę. Znajdują się w nim dwa wentylatory, każdy z nich przeprowadza inne powietrze ( wywiewane i nawiewane). Poza tym jest w nim także wymiennik ciepła, który pozwala na ogrzewanie powietrza nawiewanego odzyskanym ciepłem z powietrza wywiewanego. Rekuperator wykorzystuje minimum energii, dlatego też sprawia, że dom staje się bardziej energooszczędny i ekologiczny. Ograniczenie strat ciepła szczególnie w okresie grzewczym, przenosi się na niskie rachunki za ogrzewanie. Dlatego też jest to obecnie jedna z najkorzystniejszych propozycji jakie powstały, a wiążą się z wentylacją w domach. Nie wymaga ona częstego serwisowania, co także jest bardzo korzystne.

Warto zadbać jednak o coroczne przeglądy całego systemu, by mieć pewność, że wszystko działa tak jak powinno. Takie przeglądy są darmowe, dlatego właściciel domu nie musi się narażać na koszty z tym związane.

Źródło: OGRZEJ.PL