neseser-damski-czarnyJest wygodny, elegancki i coraz częściej może zastąpić torebkę. Modny damski neseser będzie doskonałym, a przy tym praktycznym wykończeniem stylizacji biznesowych. Sprawdzi się także przy mniej formalnych okazjach.

Do niedawna na spotkania biznesowe kobiety biegały najczęściej z dużymi torebkami listonoszkami, w których mogły pomieścić teczki i pliki dokumentów formatu A4. Nie był to najlepszy pomysł. Pakowane do miękkich toreb teczki często mięły się i zaginały, a nad zawartością torby trudno było zapanować. Zapewne dlatego ostatno w biznesowej modzie robią furorę damskie nesesery.

Zrobione z miękkiej, licowej skóry są eleganckie, szykowne, a przede wszystkim bardzo praktyczne. Wyposażone w usztywnione ścianki pozwalają posegregować i ułożyć dokumenty, a potem przetransportować je nawet w odległe miejsce w nienagannym stanie. Praktyczne nesesery wyposażone są także w dodatkowe kieszenie i przegrody, w których pomieszczą się długopisy, telefon komórkowy, karty kredytowe, wizytówki i inne drobiazgi. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj zapięcia. Zwykle jest to wygodny zatrzask, często z możliwością ustawienia indywiduanego kodu. Warto korzystać z tej opcji, zwłaszcza jeśli zamierzamy przewozić pieniądze, poufne dokumenty czy ważne akta.

Wybierając neseser, możemy zdecydować się na kolory typowe dla biznesowych stylizacji, czyli czerń, granat lub brąz. Ale wcale nie musimy. Możemy wybrać model w modnych odcieniach nude – czyli jasnego, cielistego beżu, który powoli staje się barwą niemal tak uniwersalną, jak czerń. Bardzo atrakcyjnie wyglądają także nesesery w kontrastowych zestawieniach barw – ciemne na zwenątrz i jasne od środka lub na odwrót. Możemy również zdecydować się na niebanalne i równie modne nesesery w stylu vintage czy retro. Co ważne, modny damski neseser sprawdzi się także jako torba na co dzień. Większość modeli została wzbogacona o paski, które pozwolą nosić je na ramieniu, co zmienia biznesową aktówkę w atrakcyjną torebkę, idealną na mniej formalne wyjścia.