jkl

Poznaj Indonezję na https://duabenua.com/pl/

Indonezja to kraj w Azji Południowo Wschodniej składający się z 17 tysięcy wysp. Mieszka na nich 240 milionów ludzi, chociaż nie wszystkie wyspy są zamieszkane. Większość mieszkańców wyznaje Islam, ale są też wyspy, na których dominują inne religie. Na przykład na popularnej Bali przeważają wyznawcy Hinduizmu. Czy warto tam jechać? Na pewno!

Wycieczki do Indonezji są bardzo popularne i nie ma się czemu dziwić, bo to kraj, który oferuje wiele atrakcji. Spośród 250 grup etnicznych, które go zamieszkują, wiele kultywuje swoje tradycje. I chociaż nie znajdziemy tu wielu zabytków (najpopularniejsze to świątynia hinduistyczna Prambanan i świątynia buddyjska Borobudur), to możliwość podejrzenia życia tych egzotycznych nacji pozwoli nam poszerzyć horyzonty.

Jednakże Indonezja to przede wszystkim przyroda. Planując wycieczki do Indonezji warto wziąć pod uwagę parki narodowe, które obfitują w egotyczne rośliny i zwierzęta. Spośród zwierząt najpopularniejsze są orangutany. Znajdziemy je przede wszystkim na Sumatrze. Ale warto wybrać się również na rejs statkiem. Podczas rejsu spotkamy wieloryby, delfiny i manty. Jeżeli zresztą interesuje nas woda, to koniecznie musimy spróbować nurkowania i snorkelingu. Indonezja obfituje w rafę koralową, którą koniecznie trzeba zobaczyć! Dla miłośników sportów wodnych polecamy surfing.

Jeżeli chcemy odpocząć, na pewno znajdziemy przytulne miejsce na jednej z indonezyjskich plaż. Do najpopularniejszych należą te znajdujące się na wyspach Gili oraz oczywiście kurorty na wyspie Bali. Indonezja nie należy do drogich krajów, więc na pewno znajdziemy wypoczynek w kurorcie, który nie uderzy nas po kieszeni.

Oczywiście nie możemy zapomnieć, że wycieczki do Indonezji to także zwiedzanie wulkanów. Indonezja posiada około 150 wulkanów. Spośród nich 127 jest aktywnych. Nie wszystkie są trudne do zdobycia. Najczęściej odwiedzane to wulkan Bromo i wulkan Kelimutu.

Indonezja to duży i fascynujący kraj. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujemy, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Źródło informacji https://duabenua.com/pl/