lozko-z-biurkiemRynek nieruchomości w Polsce ma się bardzo dobrze. Ceny mieszkań w dużych miastach są bardzo wysokie, szczególnie w przypadku rynku pierwotnego. Z tego powodu wiele rodzin decyduje się na zakup mniejszego lokum. Jeśli jesteś w takiej sytuacji i planujesz urządzić niewielki pokój dla swojego dziecka, powinieneś skorzystać z ciekawych rozwiązań adaptacyjnych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w takim miejscu będzie łóżko z biurkiem. Rozwiązanie to wielu z nas pamięta z dzieciństwa, kiedy to popularne były tzw. tapczanopółki. Jednak dzisiejsze meble są znacznie ciekawiej zaaranżowane. W zależności od wysokości pomieszczenia mamy różne wersje do wyboru. Pierwszą jest mini antresola – na jej szczycie mieści się materac a pod nim kącik do nauki. Jeśli jednak pokój jest na to zbyt niski, możesz wypróbować łóżko z biurkiem w wersji kompaktowej. Za dnia stanowi ono miejsce do nauki, wieczorem zaś rozkładane jest do materaca. Obie wersje dostępne są w salonach meblowych w bardzo ciekawych wariantach stylistycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowamy bardzo dużo przestrzeni, dzięki czemu pokój nie będzie zbyt zagracony. Takie łóżko dobrze sprawdza się również w pokojach łączonych, w których rodzeństwo dzieli przestrzeń ze sobą. Możesz również zamówić u stolarza produkt tego typu. Jest to dobra opcja w sytuacji, kiedy pomieszczenie jest dość niewymiarowe – np. ma kształt rombu. Fachowiec zdejmie miarę z pokoju, pokaże ci katalog materiałów oraz przykładowych konstrukcji. Opcja ta będzie nieco droższa niż gotowy produkt, jednak może się okazać bardziej solidna w budowie. Stolarzy świadczących takie usługi znajdziesz bez problemu online.

Jeżeli pokój twojego dziecka jest bardzo mały, zamiast zastawiać go wieloma sprzętami, zaopatrz się w łóżko z biurkiem. Jest to idealne rozwiązanie, pozwala w ciekawy sposób oddzielić strefę nauki od miejsca spoczynku. Opcja ta jest bardzo popularna obecnie, w większości salonów meblowych można znaleźć takie łóżko. Istnieje także opcja wykonania go na wymiar, w tym celu jednak potrzebny nam będzie stolarz.