juko

Źródło – ściana z mchu Juko

Ściany z mchu, innowacyjne rozwiązanie dla odważnych, stają się bardzo popularne. Liczba rodzajów mchu, jaki jest używany do ozdabiania ścian naszych mieszkań i biur stale rośnie, a sama jego kolorystyka jest coraz bogatsza. Ściany z mchu coraz częściej stosowane są również na zewnątrz. I pomysły są coraz to nowsze i nowatorskie. Część z nas już cieszy się ciekawym pionowym ogrodem na jednej ze ścian swojego domu.
Pionowe ogrody są doskonałe w każdym przypadku, jednak polecane są szczególnie jeżeli nie możemy pozwolić sobie na uprawianie tradycyjnego ogrodu. Brak miejsca na tradycyjny ogród przestaje być już zatem problemem. Nowatorstwo i ekskluzywność – tymi dwoma słowami opisują pionowe ogrody ich zagorzali zwolennicy. I nie sposób się z tym zgodzić. Chociaż pionowy ogród będzie nieco droższy od tego tradycyjnego, widząc efekt końcowy nie będziemy żałowali nawet złotówki.
Pionowe ogrody są bardzo różne. Są to ściany z mchu o bardzo różnej głębokości, który posiada różne kolory i odcienie. Samej zieleni mamy do wyboru przynajmniej sześć do ośmiu odcieni. Zaskoczony? Ściany z mchu i pionowe ogrody to coś, co podbija kraje zachodnie. I ten trend zaczyna docierać wielkimi krokami do Polski.
Ściany z mchu i pionowe ogrody doskonałe są dla osób, które nie tylko nie mają miejsca na tradycyjny ogród, ale również dla tych z nas, którzy nie lubią zbyt często zajmować się pielęgnacją zieleni. Mech praktycznie nie wymaga żadnej pracy ani pielęgnacji. Ważne jest jednak to, aby nie znajdował się on w miejscu nadmiernie nasłonecznionym. Najlepszy przedział wilgotności, jaki lubi mech to pomiędzy 40% a 60%.
Pionowe ogrody robią furorę niemal na całym świecie. Początkowo były tworzone praktycznie tylko w firmach, w biurowcach czy na galach, ale teraz odważnie wkraczają do domów osób prywatnych. I jak wynika z przeprowadzonych badań tendencja ta będzie utrzymywała się. I dobrze, ponieważ rozwiązanie jest naprawdę wspaniałe.