wypozyczalnia-samochodowIstnieją różne typy wypożyczalni samochodowych. Dziś skupimy się na zupełnie nowej usłudze, jaka kilka lat temu pojawiła się na naszym krajowym rynku. Są to tak zwane wypożyczalnie typu car sharing. Polega to na tym, że w danym mieście pojawiają się samochody, które może wypożyczyć każdy. Nie trzeba ich oddawać w żadnym konkretnym miejscu, wystarczy po prostu zaparkować gdziekolwiek na drodze publicznej. Taka wypożyczalnia samochodów działa już między innymi w Krakowie i Warszawie. Wypożyczanie odbywa się za pomocą smartfona. Szukamy auta w pobliżu, rezerwujemy i gdy podejdziemy do pojazdu, otworzą się nam drzwi. Od razu możemy wsiadać i jechać! Czasami co prawda może nie być żadnego auta bezpośrednio pod naszym domem, ale to nic.

W przyszłości na pewno pojawi się więcej aut, gdy tylko wypożyczalnia samochodów się rozwinie. A pomóc w tym możemy sami, po prostu często korzystając z jej usług. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, na miarę dwudziestego pierwszego wieku.
Skąd ten pomysł? Otóż takie wypożyczalnie działają na zachodzie Europy w bardzo wielu krajach i miastach. Stąd jedna z polskich firm podchwyciła tą ideę i wprowadziła na nasz rodzimy rynek. Nie ukrywajmy, że był to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Otóż ludzie mieszkający w dużych miastach nie zawsze chcą mieć własne auto. Głównie dlatego że wszędzie dojechać mogą komunikacją zbiorową, ewentualnie taksówką. Jednak czasami z różnych powodów nie chcemy korzystać z tych usług i właśnie wtedy z pomocą przychodzi nam wypożyczalnia samochodów. Wystarczy tylko wyszukać auto w pobliżu i gotowe! Proces rejestracji jest bardzo prosty, wystarczy na stronie internetowej podać swoje dane, a następnie wysłać skan swojego prawa jazdy. Po weryfikacji, która może zająć nawet kilka minut, możemy już korzystać. Musimy jedynie posiadać smartfona z Androidem, Windows Phone, albo iOS i już możemy korzystać! Wszystko sprowadza się do tych prostych kroków i od teraz możemy bez problemu wypożyczać auta! Pieniądze będą na bieżąco pobierane w naszej karty kredytowej.