1Trudna sytuacja finansowa dotyka coraz więcej osób, a wyjście z niej nie bywa ani szybkie, ani łatwe. Z powodu zadłużenia od niejednego konsumenta plecami odwracają się banki, które nawet nie chcą rozpocząć rozmów o finansowaniu. Ratunkiem stają się zbawienne, nowe pożyczki bez zdolności kredytowej.

Kiedy bank nie chce pomóc

W przypadkach, gdy znane marki bankowe nie chcą rozmawiać z klientem, gdyż nie jest on w ich ocenie dość wiarygodny i nie posiada żadnych interesujących zabezpieczeń materialnych, człowiek nie zostaje z góry postawiony na straconej pozycji. Na szczęście udzielane są nowe pożyczki bez zdolności kredytowej, a ich wymagania są dostosowane do mniej zamożnych obywateli. Dzięki temu, iż w takim przypadku nie są sprawdzane żadne oficjalne rejestry, z oferty mogą skorzystać także osoby zadłużone i nie posiadające zdolności kredytowej. Przy takich produktach nie tylko wzrasta szansa na pozytywną ocenę wniosku, ale istnieje także szereg walorów, które okazują się bardzo korzystne dla klientów podczas całej współpracy. Innowacyjne firmy pożyczkowe do minimum ograniczają potrzebną dokumentację, a tym samym zmniejszają wszelkie formalności oraz czas tracony przez konsumenta. Nikogo nie dziwią firmy, które potrafią natychmiast podjąć decyzję i w ciągu kilku godzin przekazać środki finansowe w formie przelewu lub gotówki. Nierzadko przeszkodą nie do sforsowania były dla klientów opłaty wstępne. W przypadku nowych pożyczek całkowicie z nich zrezygnowano. Jedynym punktem umowy, który trzeba głęboko przemyśleć są koszty wyższe o kilkanaście procent w stosunku do analogicznych produktów bankowych. Różnica w kosztach wynika z faktu, że nowe pożyczki bez zdolności kredytowej nie wymagają poręczycieli i zabezpieczeń, a stanowią dla pożyczkodawcy nieco wyższe ryzyko biznesowe.

Brak zdolności kredytowej nie jest już wyrokiem, który uniemożliwia całkowicie uzyskanie niezbędnej pożyczki. Nowe rodzaje produktów pozwalają zdobyć pomoc finansową nawet osobom z niejasną lub negatywną historią obsługi zobowiązań.

Informacje pozyskano ze strony citysniper.pl.