ftSą takie momenty, kiedy kobieta potrzebuje niewielkiej torebki na najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak portfel czy telefon. Jednak nie zawsze kopertówka będzie się dobrze sprawdzać. Zarówno na letnie wieczory w plenerze czy spacery po mieście dużo bardziej praktyczna, jak i podkreślająca sportowy look czy dopełniająca najmodniejsze kreacje będzie nerka.

Skąd pomysł na nerki?

Te małe saszetki, które pierwotnie zakładano na pasie były krzykiem mody lat 90-tych ubiegłego stulecia. Podobnie jak buty na platformie czy t – shirty wpuszczone w spodnie przeżywają właśnie swój renesans. Nerka będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, które schowają do niej drobne przedmioty na wycieczki szkolne, jak i dla młodzieży oraz osób dorosłych – do pracy czy spotkania ze znajomymi.

Jak wygląda taka saszetka?

Nerki damskie na pas w swoim wyglądzie przypominają właśnie „nerkę”. Na ogół zapinane są od góry na zamek błyskawiczny, często mają też mniejszą kieszonkę z przodu. Wykonane są z różnych materiałów jak poliester czy skóra ekologiczna. Wyposażone są w regulowany pasek, zapinany na klamrę. Dzięki temu możemy założyć nerkę na różne szerokości bioder i pewnie umieścić saszetkę przy ciele. Drugą metodą zakładania nerek to umieszczenie jej przez ramię, jak sportową torbę. Zależy to od naszego gustu oraz wygody. Przykładowe nerki damskie można zobaczyć np. tu – https://www.brytyjka.pl/nerki-i-saszetki-cat-46.html

Wzornictwo na saszetkach typu nerka jest bardzo zróżnicowane, dlatego każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Różne wersje kolorystyczne podkreślą i uzupełnią wybraną stylizację. Ciekawe obrazki na nerkach wprowadzą młodzieżowego charakteru do naszego look’u. Z uwagi na stosunkowo niewielką kwotę, jaką należy przeznaczyć na zakup takiej saszetki, możemy pozwolić sobie na posiadanie kilku nerek i wybieranie najbardziej odpowiedniej do danego wyjścia.

Damskie nerki stały się na nowo niezwykle popularne i utrzymają się na szczycie modowym przez kolejnych kilka sezonów. Dlatego warto posiadać w swojej garderobie co najmniej jedną taką saszetkę na najpotrzebniejsze rzeczy, która z łatwością może zastąpić małe torebki czy plecaki.