Od lat przyjście na świat dziecka to nie lada wyzwanie. Chcemy wszystko dopiąć na ostatni guzik zanim maleństwo pojawi się w naszym domu. Wysprzątanie domu to dopiero połowa sukcesu. O wiele trudniejsze i czasochonniejsze jest zrobienie zakupów dla naszego maleństwa. Zakup ubranek idzie jeszcze dosyć sprawnie, mimo że jest bardzo duży wybór, ale mamy świadomość, iż chociaż kupimy niewiadomo jak piękne i dobre gatunkowo rzeczy to i tak nasz dzidziuś nie nacieszy się nimi długo, gdyż szybko wyrośnie.

ad

Zobacz ofertę łóżeczek na https://4toys.pl/lozeczka-i-kojce

Prawdziwe schody zaczynają się natomiast przy wyborze łóżeczka dla dziecka. Nie jest to już taki prosty zakup. Wymaga dużego zastanowiania się. Przemyślenia wielu spraw, jak chociażby gdzie będzie stało łóżeczko dla dziecka, jakich rozmiarów musi być, żeby zmieściło się w danym miejscu, jakiego koloru powinno być, aby pasowało do reszty wystroju naszego pokoju, z jakiego materiału powinno być wykonane oraz jaki materac najlepiej byłoby kupić, żeby maleństwu spało się wygodnie. Poza tym istotną sprawą jest to czy będzie miało regulowaną wysokość. Łóżeczka z regulowaną wysokością pozwalają nam na obniżenie łóżeczka wraz ze wzrostem dziecka. W ostatnim czasie bardzo modne stały się łóżeczka z szufladą, gdzie można schować najpotrzebniejsze rzeczy dla naszego dzidziusia. Także coraz częściej spotykamy łóżeczka z silikonową osłonką, która chroni łóżeczko przed zniszczeniem przede wszystkim podczas ząbkowania dziecka. Jeśli po zwróceniu uwagi na te wszystkie rzeczy udało nam się zakupić łóżeczko to jeszcze musimy dokupić kilka rzeczy, aby było ono całkowicie kompletne. Przede wszystkim musimy kupić jeszcze pościel.

Dla noworodka najlepszym rozwiązaniem jest zakup rożka. Istotną rzeczą jest jeszcze kupno ceratki, aby nie zamoczył się materac. Można oczywiście kupić jeszcze dużo więcej różnego rodzaju rzeczy oraz ozdób do łóżeczka, ale to już pozostaje w kwestii każdego rodzica. Natomiast z tak już wyposażonym łóżeczkiem na spokojnie możemy witać naszego nowego członka rodziny w domu.

Zajrzyj do naszego sklepu 4toys.pl jeśli interesuje Cię ten temat.