likCzłowiek od zawsze ściga się z uciekającym czasem. Zauważalne gołym okiem oznaki starzenia skóry widoczne są najczęściej po 40. roku życia Tkanka i powięzi, które z wiekiem opadają, powodują marszczenie się skóry. Sposobem na zatrzymanie pięknego wyglądu jest lifting twarzy. Podczas zabiegu lekarz nie tylko naciąga skórę, lecz ingeruje głębiej. Twarz wygląda zdecydowanie młodziej, a przy tym naturalnie, a ingerencja jest praktycznie niezauważalna, przez stosowanie nacięć w miejscach niewidocznych takich jak np. za uchem. W czasie zabiegu można delikatnie skorygować rysy twarzy.

Dla kogo zabieg?

Zabieg jest dla osób z widocznymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki wokół oczu, na czole czy wokół ust, jak również o zmniejszonej jędrności twarzy i zmianie jej owalu, z opadniętymi policzkami, powiekami, czy ustami. W takich przypadkach lifting twarzy jest w stanie przywrócić twarzy jej wcześniejszą młodość. Więcej informacji na http://klinikagrzesiak.pl/

Lifting- inwazyjna rekonstrukcja tkanek

Lifting twarzy odbywa się w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Zabieg polega na wykonaniu specjalnych nacięć na skórze i odpowiednim jej naciągnięciu i zszyciu dla uzyskania prawidłowych konturów oraz napięcia. Efekt liftingu twarzy jest trwały i nie ma potrzeby, aby był on powtarzany. Pamiętać należy, że jest to zabieg bolesny. Dodatkowo, z racji zastosowanego znieczulenia, pacjent obligowany jest do pozostania w klinice przynajmniej jedną dobę po wykonaniu zabiegu. Przez najbliższy czas nie powinien się przemęczać i dźwigać ciężkich przedmiotów, a także unikać słońca.

Nietrwałe sposoby odmładzania

W ramach medycyny estetycznej pacjent ma do dyspozycji mamy pełną gamę propozycji, w tym takich jak zabieg konturowania i modelowania twarzy za pomocą fal dźwiękowych wysokiej częstotliwości HIFU. Nie daje on jednak trwałych efektów.