27-kosze-na-smieci-blomusNowoczesne koszopopilenice pozwalają w łatwy i wygodny sposób oddzielić śmieci od niedopałków i popiołu. Zapobiega to mieszaniu się odpadków i przypadkowemu ich podpaleniu. Produkt ten składa się z dwóch części – część dolna pełni funkcję kosza na śmieci, a część górna to popielniczka. Dzięki solidnemu wykonaniu tego rodzaju kosze są łatwe w eksploatacji i utrzymaniu w czystości, a także wytrzymałe i trwałe. W sprzedaży są zarówno kosze z popielnicą wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Zakup takiego modelu to idealnie rozwiązanie dla palaczy.

Jakie modele koszy z popielnicą sprawdzają się najlepiej?

Najczęściej kupowane są koszopopielnice o klasycznym, okrągłym kształcie i eleganckim designie. Nadają się one przede wszystkim do wnętrz oraz do montażu pod zadaszeniem. Modele zazwyczaj się wykonane ze stali nierzewnej i malowane proszkowo. Mogą też mieć kolor matowej lub polerowanej stali. Posiadają one praktyczne otwory, przez które można do wewnątrz wrzucać śmieci. Mogą one być umieszczone tylko z jednej strony kosza lub z dwóch stron. Górną część kosza stanowi popielnica, która może być wyposażona w miskę lub w specjalną kratkę, która zabezpiecza przed przedostawaniem się niedopałków do znajdujących się w koszu śmieci. W sprzedaży dostępne są różne pojemności tego rodzaju koszy.

Nieco bardziej funkcjonalne są koszopopielnice wyposażone w sitko i piasek, w którym można gasić niedopałki i który ogranicza nieprzyjemny zapach. Sitko pozwala szybko i skutecznie oddzielić piasek od niedopałków. Tego typu kosze są skonstruowane w taki sposób, aby wymiana worka była bardzo prosta. Obudowa jest mocowany do postawy za pomocą specjalnych zatrzasków. Dzięki temu nie trzeba worka wyciągać górą, gdyż po odpięciu z zatrzasków można go po prostu wyjąć od spodu. Specjalna ramka podtrzymuje worek i zapobiega jego wystawaniu poza pojemnik, dzięki czemu wygląda on estetycznie. Powierzchnia kosza jest lakierowana i pokryta powłoką NFP, która zapobiega powstawaniu odcisków palców. Warto też wspomnieć, że niektóre modele mają części wymienne, dzięki czemu mogą służyć przez naprawdę wiele lat.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są samogaszące kosze z popielnicą. Są one wykonane z odpornej na korozję stali nierdzewnej i mają specjalną konstrukcję, która skutecznie gasi niedopałki. Zastosowana w nich pokrywa odcina dopływ powietrza, dzięki czemu płomienie samoistnie gasną. Ponadto pokrywa ta skutecznie zakrywa zawartość kosza, a znajdujące się wewnątrz metalowe wiaderko znacznie ułatwia opróżnianie. Do wyboru są modele o różnych pojemnościach.

W ofercie sklepów dostępne są także koszopopielnice zewnętrze ścienne, montowane do ściany oraz na nóżce. Wykonane są z malowanego proszkowo metalu i mają dość dużą pojemność. Ich atutem jest duża wytrzymałość nie niekorzystne warunki atmosferyczne oraz odporność na uszkodzenia. Dzięki klasycznemu designowi doskonale wyglądają one zarówno w parku, jak i w otoczeniu prestiżowej firmy. Modele te są skonstruowane w taki sposób, aby popiół i niedopałki nie były wywiewane przez wiatr.

Źródło zdjęć: https://smartbin.pl/koszopopielnice.html