marihuanaW mediach spotkać możemy się z wieloma kontrowersyjnymi teoriami na temat konopi indyjskich. Wiele rządów państw wciąż zastanawia się nad tym, czy dopuścić ich użytkowanie na gruncie leczniczym. Argumenty obu stron sporu ogniskują przede wszystkim wokół potencjalnej szkodliwości marihuany. Jak się jednak okazuje, istnieją badania, które potwierdzają, iż jest ona w stanie leczyć niektóre choroby.
Szybsza kuracja schorzeń kości
Jedną z najczęściej poruszanych kwestii w mediach w ostatnim czasie jest potencjalna możliwość leczenia osteoporozy za pomocą właśnie konopi indyjskiej. Jak wskazują naukowcy, zawarta w nich substancja CBD, czyli kannabidiol(więcej…), może wpłynąć na zdecydowane przyspieszenie procesu zrastania się kości, co dla wielu chorych miałoby ogromne znaczenie.
Oczywiście nasiona marihuany działać mogą psychoaktywnie, jednak nie CBD. Naukowcy twierdzą, iż w żaden sposób nie wpływa on na funkcje poznawcze człowieka, dlatego mógłby być wykorzystywany bez żadnych obaw. Skuteczność omawianego środka została potwierdzona poprzez badania na szczurach – wyniki wykazały, iż CBD charakteryzuje się podobnym działaniem leczniczym co inny środek, THC (tetrahydrokanabinol), jednak w przypadku samego kanabinolu nie występują żadne skutki uboczne w postaci szkodliwego oddziaływania na psychikę pacjenta.
Pamiętać należy oczywiście o tym, iż są to jedynie badanie na szczurach – leczniczy wpływ środka na człowieka (mowa o działaniu na kości) nie został do tej pory potwierdzony. Przedstawione badania doskonale wpisują się we wciąż toczącą się dyskusję na temat tego, czy konopie indyjskie mogą zostać wykorzystane na gruncie medycznym. Poza leczeniem schorzeń kości, zwolennicy legalizacji leczniczej marihuany wskazują również na to, iż jej nasiona mogą zostać wykorzystane również w ramach terapii stwardnienia rozsianego, spowolnienia rozwoju guza mózgu czy chociażby złagodzenia bólu podczas chemioterapii. Z racji, iż jest to środek bardzo kontrowersyjny, dyskusja na temat jego wykorzystania w wielu krajach może toczyć się jeszcze długo, bez żadnych efektów.

Dziękujemy za życzliwość w przygotowaniu materiału sklepowi z nasionami konopi Thc-thc.com