przesylki-zagraniczneWysyłając paczkę za granicę możemy wybierać w sporej ilości, jakie różne firmy kurierskie oferują. W zależności od opłaty przesyłki zagraniczne mogą być już w ciągu 2-3 dni u adresata. Aby wybrać najlepszą opcję dla siebie warto rozważyć i porównać oferty kilku firm dostępnych na rynku.

Całą procedurę wysyłki należy zacząć od odpowiedniego spakowania i zabezpieczenia paczki. Warto wtedy zmierzyć rozmiary swojego pakunku, a także upewnić się, że zawartość nie jest zakazana jako przedmioty nie nadające się do wysyłki. Do pakowania można wykorzystać folię bąbelkową, szary papier, spore ilości gąbki czy kartonu. Oczywiście, większe i nietypowe przedmioty również są przesyłane, ale z pewnością będzie to bardzo duża opłata. Przesyłki zagraniczne można oczywiście nadać standardowo w punkcie, niektóre firmy mają możliwość odbioru paczki od nadawcy w miejscu wskazanym przez niego w formularzu. Kiedy paczka wyruszy w trasę, większość przedsiębiorstw ma opcję śledzenia paczki – wiadomo wtedy gdzie pakunek się znajduje i kiedy mniej więcej adresat może się spodziewać go u siebie. Niektóre firmy oferują wysyłkę paczek na inne kontynenty – jednak jest to nisko opłacalne, kwoty są wtedy bardzo wygórowane i mogą być w drodze nawet kilka tygodni. Proponujemy w tym przypadku firmy takie jak AW Polska, które sprawnie i względnie najtaniej przeprowadzą proces wysyłki paczki, dowiedz się więcej na https://aw-polska.pl/przesylki-zagraniczne/

Za dodatkową opłatą można ubezpieczyć przesyłki zagraniczne i mieć pewność, że w razie zagubienia bądź zniszczenia można starać się o odszkodowanie. Jest to przydatne zwłaszcza w przypadku bardzo cennych pakunków. Dobrze spakowana paczka nie powinna ulec zniszczeniu. Aktualnie kurierzy działają bardzo sprawnie i najczęściej przesyłki zagraniczne są w około tydzień w miejscu docelowym, natomiast zdarzają się wyjątki zwłaszcza w okresie świątecznym. Można sprawdzić w regulaminie czy za opóźnienia są przewidziane odszkodowania. Na pewno należy uprzedzić osobę odbierającą paczkę, żeby sprawdziła zawartość w obecności kuriera, gdyż niektóre firmy mają zapis w regulaminie, że reklamacje są uznawane tylko pod takim warunkiem. Z pewnością firmy kurierskie wprowadzają coraz nowsze opcje i coraz bardziej konkurencyjne ceny więc przesyłki zagraniczne coraz bardziej się opłacają.