dokarmieniaDla kobiet okres ciąży jest wyjątkowy. Kobieta wyczekuje nadejścia dziecka, jednak czasami przeżywa trudne chwile, związane ze zmieniającym się ciałem i jego wyglądem. Każda pani powinna zadbać o to, aby jej ciało wyglądało dobrze, a może to zrobić za sprawą dobrze dobranej bielizny. Wybór odpowiedniego biustonosza do karmienia jest niezbędny, aby piersi były jędrne, a ich kształt się nie zmieniał.
Kobieta będąca w ciąży powinna około ósmego miesiąca udać się na zakupy. Sklepy z bielizną przepełnione są modelami biustonoszy, dlatego można wybrać nie tylko różny kolor, ale także i fason. Odpowiednia bielizna do karmienia może bardzo korzystnie wpłynąć na wygląd biustu. Podczas ciąży ciało kobiety bardzo szybko się zmienia. Większość kobiet nabiera krągłości, rozmiar stanika bardzo szybko się zmienia. Pod koniec ciąży jego rozmiar powinien być już unormowany, dlatego wtedy można wybrać się na zakupy. Wcześniej warto zmierzyć rozmiar, czyli szerokość w biuście i pod biustem. Dla kobiety bielizna do karmienia powinna być w pełni dopasowana. W ten sposób biust będzie odpowiednio podtrzymany, a oprócz tego jego kształt nadal będzie zachowany.
Dobrze dobrana bielizna do karmienia powinna mieć ścisły obwód i dobrze dobrane miseczki. Nie mogą być one za małe, ponieważ wtedy, kobieta może mieć problem z produkcją pokarmu. Miseczki zatem muszą być odrobinę luźniejsze. Bardzo ważnym aspektem są także ramiączka, jednak najważniejszy jest obwód, który powinien być dobrze dobrany do szerokości pod biustem. Komfortowa bielizna do karmienia wykonana jest z naturalnych materiałów, takich, które szybko schną, szybko się nie brudzą, a dodatkowo są elastyczne. Dzięki zakupowi dobrej jakości bielizny, młoda mama czuje się kobieco, a biust zostanie prawidłowo utrzymany. Wpływa to na laktację, a więc powoduje mniejszy stres w przypadku problemów i na początkowej drodze macierzyństwa.

Źródło – http://www.padanibielizna.pl/niezbedny-element-ubioru-przyszlej-mamy/