busWybierając się w dłuższą podróż zawsze stajemy przed dylematem co ze sobą zabrać i jak się spakować. Z pewnością ten problem bardziej dotyka kobiet niż mężczyzn, ale jakby nie było, wszystkie przewozy zagraniczne zmuszają nas to ograniczenia stanu posiadanego bagażu.
Nawet limit dodatkowy, który przeważnie obłożony jest dodatkowa opłatą, ma swoje ograniczenie. Dlatego pakowanie się na różnego rodzaju wyjazdy zagraniczne, powinno być przemyślane i całkowicie zoptymalizowane.
W zależności od tego gdzie się udajemy w podróż, czyli czy jest to kraj członkowski Unii Europejskiej i strefy Schengen, w której nie ma obowiązków celnych, czy jedziemy do kraju poza Unią i strefą, gdzie czeka nas przejście graniczne i związana z nim kontrola celnicza, musimy wiedzieć co możemy zabrać. W pierwszym przypadku, możemy zabrać ze sobą praktycznie wszystko czego będziemy potrzebować za granicą, czy do wypoczynku czy w celach turystycznych albo zawodowych. Jeśli jednak udajemy się do kraju nie należącym do Unii lub Schengen albo trasa, którą biegną przewozy zagraniczne, przechodzi przez takie kraje, musimy koniecznie sprawdzić co i w jakich ilościach można przywieźć do takiego kraju.
Jeśli tego nie zrobimy może okazać się, że będziemy musieli albo jakąś rzecz zostawić przed granicą, albo zrezygnować z dalszej podróży. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć z jakimi nieprzyjemnościami i komplikacjami taka sytuacja jest związana. Dlatego lepiej przygotować się na przewozy zagraniczne zawczasu i przemyśleć co ze sobą zabieramy, a także w jaki sposób się spakujemy. Ponieważ drugą ważną rzeczą, jeśli chodzi o przewozy zagraniczne, jest takie spakowanie walizek, żeby najważniejsze rzeczy mieć w bagażu podręcznym. Czyli wszelkiego rodzaju dokumenty, pieniądze, telefon, a nawet takie sprzęty, jak laptop czy tablet, który w w luku bagażowym mogą ulec zniszczeniu, musimy mieć przy sobie.
Wybierając ubrania na podróż za granicę trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że przejeżdżając przez różne kraje, możemy być narażeni na zmianę warunków klimatycznych, dlatego nawet jeżeli jedziemy w ciepłe zagraniczne kraje, warto zabrać ze sobą chociaż jedną sztukę cieplejszej odzieży.
Przewozy zagraniczne autokarowe i tak w dość przystępnej cenie, oferują dużo miejsca bagażowego, dlatego uważane są za jedne z wygodniejszych i bardziej opłacalnych form transportu. Jednak warto wiedzieć, że im mniej zapakuje się rzeczy tym mniej trzeba będzie później nosić ze sobą do hoteli.

Źródło – busy Belgia