krakiBaza hotelowa w Krakowie jest niezwykle rozbudowana. Samych hoteli, nie licząc pensjonatów, zajazdów, apartamentów czy willi, jest prawie dwieście. Większość z nich jest raczej obiektami o dość sporych gabarytach posiadających przynajmniej kilkadziesiąt pokoi a czasami nawet kilkaset. Jednak kiedy chcemy wybrać się na romantyczny wypad, możemy nie czuć się zbyt swobodnie w takim otoczeniu. Wolelibyśmy coś bardziej kameralnego i zacisznego.
Nie jest to żaden problem. Istniej dość ciekawa oferta niewielkich intymnych hoteli w Krakowie, które gwarantują spokój i komfort wypoczynku.
Jedną z perełek krakowskich hoteli kameralnych jest czterogwiazdkowy Hotel Ostoya Palace, mieszczący się w zabytkowym XIX wiecznym odrestaurowanym Pałacu Ostaszewskich, na Starym Mieście. Zaledwie dwadzieścia klimatyzowanych i gustownie urządzonych pokoi z pewnością świetnie się sprawdzi dla wszystkich szukających spokojnej i intymnej atmosfery.
Natomiast pięćset metrów od Wawelu usytuowanym jest posiadający jedynie dwadzieścia pokoi, trzygwiazdkowy Hotel Benefis, który również zapewnia spokojny i przyjemny klimat.
Na romantyczny wypad we dwójkę do Krakowa świetnie nadaje się czterogwiazdkowy Hotel Wentzl, który znajduje się w zabytkowej XV wiecznej kamienicy na Rynku Głównym i posiada jedynie osiemnaście niezwykle stylowych i romantycznych pokoi, co z pewnością zapewnia komfort, ciszę oraz potrzebną intymność. Dodatkową atrakcją hotelu jest romantyczna restauracja, która została otwarta już w XVIII wieku
A w pięknym otoczeniu zieleni i pięćset metrów od Rynku Głównego znajduje się niewielki, posiadający zaledwie szesnaście pokoi trzygwiazdkowy Hotel Maltański.
Powyższe przykłady nie wyczerpują oferty kameralnych i intymnych hoteli krakowskich. Jak widać obok olbrzymich obiektów, nastawionych na bardzo dużą ilość gości, z łatwością można znaleźć niewielkie, ale równie eleganckie i świetnie zlokalizowane hotele, liczące kilkanaście lub dwadzieścia kilka pokoi, gdzie w spokoju będziemy mogli cieszyć się pięknem krakowskiego czaru.

Źródło – Kraków hotel