mnBetonem zbrojeniowym nazywamy materiał budowlany, którego używa się jako budulca dla elementów konstrukcyjnych, w których konieczne jest użycie prętów zbrojeniowych czy też siatek wykonanych ze stali. Beton tego rodzaju stosuje się także w procesie wytwarzania mieszanek betonowych. W takim przypadku sprawia on, że mogą one zostać wykorzystane na przykład jako podstawa do wylania posadzki.

Jakie rodzaje betonu zbrojeniowego istnieją?

Chcąc podzielić beton zbrojeniowy na kategorie, można tego dokonać w sposób następujący:

  • beton zbrojeniowy z wykorzystaniem włókna stalowego;
  • beton zbrojeniowy z wykorzystaniem włókna polipropylenowego;
  • beton zbrojeniowy z wykorzystaniem włókna szklanego.

Jak w przypadku każdego rodzaju materiału budowlanego, również w tym przypadku można stwierdzić, że każde z wyżej wymienionych włókien ma tyle samo zalet co wad. Beton zbrojeniowe z włóknem stalowym znajduje zastosowanie w tworzeniu posadzek i jest to rozwiązanie o na tyle dużej wytrzymałości, że sprawdzi się ono doskonale nawet w bardzo trudnych warunkach.

Beton zbrojeniowy z wykorzystaniem włókna polipropylenowego to z kolei, oprócz dużej wytrzymałości stworzonej za jego pośrednictwem posadzki, prostota w aplikowaniu zbrojenia betonu w czasie jego produkcji.

Podstawowe funkcje betonu zbrojeniowego.

Do najważniejszych funkcji betonu zbrojeniowego należy znaczne zmniejszenie powstawania niepożądanych pęknięć oraz wyeliminowanie nadmiernego napinania się jego powierzchni w czasie eksploatacji. Zastosowanie betonu zbrojeniowego przyczynia się do wydłużenia czasu żywotności posadzki i upraszcza jej konserwację. Charakteryzuje się on wysokim poziomem wytrzymałości na rozciąganie, ściskanie czy też na ścinanie. Wykazuje także dużą odporność zmęczeniową oraz udarową. Ze względu na wymienione właściwości, znajduje on swoje zastosowanie w budowie segmentów, które są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrzych, ze szczególnym naciskiem na:

  • posadzki w halach przemysłowych;
  • jako elementu cienkościenne.

Z jakiego powodu warto zdecydować się na zastosowanie betonu zbrojeniowego?

Przede wszystkim dlatego, że możliwości jego zastosowań oraz rozwiązania, do których używany jest beton zbrojeniowy to proces ciągłej ewolucji. Dla przykładu obecnie uznaje się wyroby powstałe z tego rodzaju betonu za świetnie współgrające elementy z obecnie panującą modą industrialną, a także jako uzupełnienie niektórych partii środowiska miasta.

Chcąc zastosować jakikolwiek rodzaj betonu, warto mieć pewność, że kupuje się go w sprawdzonym źródle. Firma Górażdże to producent betonu, który cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób, które skorzystały w przeszłości z jej usług. Górażdże dostarcza najwyższej jakości surowców, ponieważ to własnie one stanowią o trwałości oraz wytrzymałości stawianych budowli. Wysoka jakość cementu to gwarancja nie tylko świetnego wyglądu, ale także bezpieczeństwa. Wspomniana marka to jedna z tych, które w pełni zasługują na to by obdarzyć je swoim zaufaniem.