rosjaRosja jest krajem niezwykle ekspansywnym, ale ekspansja ta współcześnie nie ma charakteru politycznego, jak wielu próbuje to insynuować, ale przede wszystkim charakter gospodarczy.
Z tego powodu nauka rosyjskiego powinna stać się niezwykle popularna właśnie wśród wszelkiego rodzaju kręgów biznesowych.
Dla niektórych może być zaskakująca informacja, że w większości byłych krajów Związku Radzieckiego oraz wszystkich ówczesnych państw, które miały miano satelity ZSRR, do dzisiejszego dnia podczas ważnych międzynarodowych spotkań biznesowych, używa się języka rosyjskiego.
Brak znajomości rosyjskiego niejako dyskwalifikuje każdego inwestora, który chciałby robić jakieś interesy w Federacji Rosyjskiej, a także w takich państwach jak Białoruś czy Ukraina, w których do dzisiejszego dnia język rosyjski jest językiem urzędowym. Dlatego nauka rosyjskiego powinna być priorytetem jeżeli ktoś planuje ekspansję gospodarczą na rynki rosyjskie, a prawda jest taka, że są to bardzo obiecujące rynki, zarówno pod względem zbytu, jak i możliwości inwestycyjnych. Przecież jakby nie było Rosja jest jednym z najbogatszych krajów, we wszelkiego rodzaju surowce naturalne. Czyli dla biznesmenów nauka rosyjskiego jest obowiązkowa.
Jednym z niedocenianych przez wielu Europejczyków aspektu Rosji, jest bardzo skuteczna pomoc medyczna. Może to dziwić, ale to właśnie w Rosji prowadzonych jest wiele różnego rodzaju eksperymentalnych metod leczenia takich chorób jak rak i wielu innych. Więc jeśli polscy lekarze nie potrafią nam pomóc, można spróbować pomocy właśnie w Rosji. Jednak podstawą takiego wyjazdu powinna być nauka języka, ponieważ musimy się jakoś tam porozumieć, tym bardziej że może chodzić o kwestie życia i śmierci.
Język rosyjski jest również przydatny w celach turystycznych, ponieważ w bardzo wielu ciekawych krajach można się swobodnie porozumieć po rosyjsku. Mołdawii czy Gruzji, a nawet Macedonii i Bułgarii. Jak widać nauka rosyjskiego ma wiele zastosowań i warto zgłębić ten język, który jakby nie było, jest pokrewny naszemu narodowemu językowi.

Źródło – język rosyjski podstawy