mycieAutomatyczne myjnie samochodowe przezywały swój rozkwit w Polsce około 20 lat temu. To właśnie wówczas korzystanie z tego rodzaju myjni stało się bardzo, ale to bardzo modne. Myjnia automatyczna polega na tym, że podjeżdżamy naszym autem jak najbliżej wjazdu do niej, wyłączamy silnik i czekamy. Czekamy aż automatyczne szyby będą przesuwać się robiąc to samo z naszym autem. My jako kierowca jesteśmy w środku. Automatyczne mechaniczne myjnie samochodowe posiadają od pięciu do dziesięciu programów. Zależy to od naszych wymagań oraz od naszych oczekiwań. Jeżeli będziemy chcieli tylko usunąć brud z naszego samochodu, wystarczy minimalna liczba programów, ale jeżeli chcemy aby nasz samochód został poddany również dodatkowej pielęgnacji, będziemy mieć do wyboru znacznie szerzy zestaw oferowanych usług. Również aktywna piana oraz wosk nie znajdują się w standardzie oferowanym przez większość mechanicznych myjni automatycznych.   Wiele osób twierdzi, że automatyczne myjnie mechaniczne potrafią uszkodzić lakier ponieważ szczotki używane do mycia samochodu są dość ostre. Jest to prawda i nieprawda jednocześnie. Zależy to bowiem od myjni, w której myjemy nasze auta. Te bardziej nowoczesne z pewnością nie wyrządzą szkody lakierowi w naszym samochodzie. Oczywiście, mycie bezdotykowe czy ręczne jest zawsze bardziej bezpieczne, jednak myjnia automatyczna jest doskonałym rozwiązaniem jeżeli na przykład nie mamy czasu „bawić się” w mycie ręczne.
Jeżeli zaś chodzi o ceny to mycie podstawowe na myjni automatycznej kosztuje około 10 zł. Jest to niewielka kwota. Jeżeli dodatkowo wybierzemy opcję piany oraz suszenia, koszt całości wzrośnie o około 50%. Podwójna piana to dodatkowy koszt około 2 zł. Woskowanie uszczupli nasz portfel o kolejne kilka złotych, a za samo mycie podwozia zapłacimy około 15 zł.

Źródło – czyszczenie tapicerki Zabrze