liftWiele osób, które chciałyby zdecydować się na lifting twarzy, zadaje sobie pytanie o bezpieczeństwo takiego zabiegu. Trzeba tutaj brać pod uwagę wiele czynników, które mogą  stanowić zdecydowane przeciwwskazanie do wykonania tego zabiegu. Zastanówmy się więc, jakie są zagrożenia związane z tym zabiegiem, jak również jakie korzyści uzyskuje się poprzez wykonanie tego zabiegu.

Lifting twarzy – przeciwwskazania.

Tak jak każdy zabieg, który wiąże się z ingerencją chirurgiczną, tak i przy liftingu twarzy są pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Największą przeszkodą jest w tym wypadku są choroby płuc oraz nerek i serca. Choroby te są zdecydowanym przeciwwskazaniem i żaden doświadczony chirurg plastyczny nie podejmie się wykonania zabiegu, jakim jest lifting twarzy, u pacjenta dotkniętego tą chorobą.  Okazuje się, że to nie jedyna choroba, która jest przeciwwskazaniem do jego wykonania. Nie można również zapominać o takich chorobach jak niedokrwistość czy brak krzepliwości krwi. Wykonanie zabiegu o osoby chorej na mogłoby wiązać się z ogromnym ryzykiem krwawienia, które byłoby trudne do opanowania. Również skazy naczyniowe są zdecydowanym przeciwwskazaniem – naciąganie skóry zawierającej skazy może sprawić, iż skóra w miejscu zmienionym chorobowo najzwyczajniej w świecie pęknie.

Kiedy jeszcze nie może zostać wykonany lifting twarzy?

Czynnikiem, przez który nie może być u danej osoby lifting twarzy, są zmiany zapalne w miejscu poddanemu zabiegowi i w jego bezpośredniej okolicy, jak również zapalenie zatok oraz powiek. O ile zapalenie zatok jest częstym zjawiskiem, o tyle stany zapalne powiek nie występują tak często.  Jest to jednak przeciwwskazanie, a wykonanie tego zabiegu mogłoby stanowić poważne zagrożenie Z powyższych względów warto zwrócić uwagę na osobę lekarza, który będzie wykonywał operację. Ważne jest jego doświadczenie, przecież młody lekarz po szkole nie zrobił wiele operacji czy zabiegów i ma mniejsze doświadczenie niż chirurg z 20 letnim stażem

Kiedy można wykonać lifting twarzy?

Warto wspomnieć o tym, iż lifting twarzy może być wykonany, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, jak również osoba jest odpowiednio przygotowana do zabiegu. Można ten zabieg wykonywać  w każdym wieku. Dobrze przed podjęciem decyzji zasięgnąć języka w sieci, na wartościowych stronach www, oglądnąć filmy na you tube oraz przede wszystkim udać się na pierwszą zazwyczaj płatną wizytę w klinice chirurgii plastycznej. Samo gojenie ran po operacji trwa od 14 do 18 dni, więc ten termin przeznaczony na rekonwalescencję należy wpleść w nasze plany oczywiście.